info@deerofdeer.com

BAYAN OVERSİZED MODELLER

SUMMER VİBES CROP Bayan Düz Crop SMİLE Bayan Düz Crop SKULL ROCK AND ROLL Son yıllarda sokaklarda bir veya birkaç beden büyük tişört giyenlerin sayısındaki artış sizin de dikkatinizi çekiyor mu? Yalnızca tişört ile sınırlı değil tabi. Kazak ve pantolonlarda da oversize akımı görmek mümkün. Peki, oversize nedir? Oversize tişört neden tercih edilir?

Oversize Nedir?

Oversize en net ifadeyle “büyük beden” demek! Bol ve geniş paça pantolonların, neredeyse elbise gibi görünen, omuzlardan düşen bol tişörtlerin, yine aynı şekilde birkaç beden büyük uzun kazakların her biri oversize olarak tanımlanıyor. Ancak burada dikkat çeken önemli bir nokta var; oversize parçalar büyük beden olmayanlar tarafından da son yıllarda oldukça tercih ediliyor. Neden mi? Çünkü çok rahat! “Kendini rahat hisset” anlayışının modadaki yansıması diyebileceğimiz oversize tişörtler ise bu tarzın en fazla öne çıkan ürünleri arasında yer alıyor.

Oversize Tişört Nasıl Kombinlenir?

Günlük giyimde karşımıza oldukça sık çıkan oversize tişörtleri kombinlemenin püf noktaları var elbette. Öncelikle bu tarz tişörtlerin kilolu olmayan kişilere daha çok yakıştığını söylemekte fayda var. Gelelim kombinlemeye…

 

  • Günlük giyimde oversize tişörtü en rahat olarak dar paça kotlar ve taytlarla hatta dar eteklerle kombileyebilirsiniz. Skinny pantolonlarla oversize parçaların çok şık durduğunu hatırlatalım.

 

  • Oversize giysilerinizi kombinlerken renkler konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Büyük beden giysiler çok fazla rengi ve deseni kaldırmaz. Tek renk ve düz tişörtleri tercih etmeli ve tarzınızı seçeceğiniz renkli ve farklı tasarımlardaki aksesuarlarla hareketlendirmelisiniz.

 

  • Aynı anda iki oversize parçayı bir arada kullanmak çok doğru bir yaklaşım değil. Böyle bir yaklaşım sizi olduğunuzdan çok daha zayıf ya da daha kilolu gösterebilir. Bu nedenle eğer tişörtünüzü oversize olarak tercih ediyorsanız, pantolonunuz kesinlikle dar paça olmalı ya da montunuzu normal kesim olacak şekilde tercih etmelisiniz.
  • Hem oversize’ı seviyor hem de çok maskülen buluyorsanız bunun da bir çaresi var. Kemer kullanarak maskülen tarzı yumuşatmanız mümkün. Oversize tişört ile kemer kullananların sayısı hiç de az değil.

Oversize Tişört Seçerken Neler Dikkat Edilmeli?

Oversize tişört seçmenin püf noktaları var. Örneğin, kendi bedeninize en yakın büyüklükteki tişörtten yana tercih yapmanız oldukça önem taşıyor. Aksi halde, istemediğiniz bir görünüme bürünebilirsiniz. Oversize’ın temelinde giysilerin içinde kaybolmak olmadığını bilmelisiniz. Seçeceğiniz tişört tarzınızı yansıtırken sizi kapatmamalı; özetle, vücut tipinizle ilgili fikir verecek bir aralık kapı bırakmanızda fayda var. Örneğin, tişörtünüz omzunuzdan bir miktar düşebilir, böylelikle giyim tarzınızla hem kendinizi rahat hissedebilir hem de şık ve seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Son olarak, oversize tişört seçerken kumaş türüne de dikkat etmelisiniz. Kalın kumaşlar özellikle yaz aylarında hem bunaltıcı oluyor hem de sizi olduğundan daha kilolu ve yapılı gösteriyor. İnce ve tiril tiril kumaşlarla rahat, konforlu ve modaya uygun giyinebilirsiniz.

You might be interested in …

Bir yanıt yazın